32mm Bore 100mm Stroke Single Rod Dual Action Pneumatic Air Cylinder SC32X100
More Views
Availability: In stock
Description
Details
Product Name Pneumatic Cylinder
Model SC32 x 100
Action Type Double Acting
Rod Type Single Rod
Fluid Air
Power Pneumatic
Bore 32mm/ 1.3"
Stroke 100mm/ 4"
Screw Hole Dia(Approx.) 5mm/ 0.2"
Port Diameter 8mm/0.3"
Thread Rod Dia(Approx.) 10mm/ 0.43"
Total Size 23.5 x 4.5 x 4.5cm/ 9" x 1.8" x 1.8" (L*W*H)